نكاتی در مورد لوله كشی اسپلیت ها – قسمت دوم

ارسال شده در
نكاتی در مورد لوله كشی اسپلیت ها – قسمت دومReviewed by Green on Oct 4Rating:
 • در هنگام لوله کشی در ارتفاع باید به ازای هر ۶ متر از تله روغن (oil trap) استفاده شود.
 • جهت عبور دادن لوله ها باید بر روی دیوار و سقف، سوراخی به اندازه این مجموعه تعبیه شود و قبل از اینکه این مجموعه از داخل سوراخ عبور کند یک لوله پلاستیکی مناسب داخل سوراخ قرار گرفته تا حفاظت بهتری به منظور جلوگیری از زخمی شدن برای لوله ها و کابل ارتباطی ایجاد شده باشد.
 • لوله ها باید به آرامی خم شده تا دو پهن نشوند. برای این منظور از لوله خم کن های فولادی و یا فنری استفاده نموده و به آرامی لوله ها را خم می کنیم.
 • سعی شود مسیر پر پیچ خم برای لوله انتخاب نشود.
 • لوله ها می بایست جدا از هم عایق شوند.

بهتر است به هیچ عنوان داخل لوله آب وارد نشود. در غیر این صورت موقع نصب دستگاه برروی لوله – به دلیل استفاده از نصاب های مختلف – مشکلات زیر برای دستگاه به وجود می آید:

 1. فشار سیستم بالا می رود.
 2. جریان مصرفی بالا می رود.
 3. ظرفیت سیستم کم می شود.
 4. رطوبت و آب در سیستم در قسمت لوله مویی باعث یخ زدگی شده و مسیر مبرد را مسدود می کند.
 5. در فلزات ایجاد خورندگی می کند.
 6. با روغن ترکیب شده و باعث تولید اسید ولجن می شود.

توجه:
از طول لوله کشی بیش از اندازه استاندارد جلوگیری کنید.

 1. لوله کشی بیش از اندازه استاندارد علی رغم اینکه ظرفیت دستگاه را کاهش می دهد، باعث کم شدن سطح روغن در کمپرسور و در نهایت خرابی کمپرسور نیز خواهد شد.
 2. به عملیات لوله کشی درین توجه فرمایید. در صورت امکان مسیر لوله ها باید بدون زانو باشد. در صورت صحیح نبودن شیب لوله درین، آب های تقطیر شده جریان پیدا نخواهند کرد.
 3. در صورتی که لوله درین بصورت افقی نصب می شود، شیب آن نباید کمتر از یک درصد باشد تا آب درین بتواند به صورت مناسب جریان یابد.
 4. در صورتی که لوله درین بدون سیفون به داخل فاضلاب آب راه یابد، بوی بد فاضلاب به داخل نشت خواهد کرد. لذا حتما انتهای لوله درین را به سیفون مجهز نمایید.